ARCHIV 01
 

 

 

x

Vítejte na oficiálních stránkách
                     liberecké folkrockové kapely

Jste návštěvník číslo: CNW:Counter  

   a k t u a l i t y ...

 

 

 

Nejvýznamnější kulturní akce se letos konají v rámci projektu "Smržovka 2005 - 100 let od povýšení na město", který byl vytvořen za finanční pomoci Evropské unie v rámci programu Phare CBC a Ministerstva kultury ČR.

A opět po roce nás čeká festival Eurion 2005, který se koná ve Smržovce v Jizerských horách. Vystoupíme v sobotu 20. srpna od 11:00 hodin, pravděpodobně opět na Velkém náměstí. Více o festivalu a o letních slavnostech naleznete zde.

         Smržovka         

Hudební festival EURION 2005

více >>

Na Portu jsme se někteří vydali už v pátek za vydatného deště. Já s Martinem a ještě s nekolika příznivci jsme přespali asi 15 km před Jihlavou v nějakém kempu, zatímco Honza s Jitkou už přímo v Jihlavě v internátu, kam se nakonec před půlnocí dostali. Adam s Magdou přijeli až v sobotu, protože byli na festivalu FUNKIN´ v Turnově. Sobota už vypadala co se týká počasí přívětivěji, a tak i nálada byla super. Kolem 21 hodiny nás čekalo soutěžní vystoupení, které jsme myslím zvládli na 1- (ovšem konkurence byla velká a vítěze Porty 2005 najdete zde). Zahráli jsme písničky: Jihozápad, V kulisách a Zakletý kruh. Nedělní recitál od 14:00 byla těžká zkouška po asi 4 hodinovém spánku, ale i tak to bylo fajn. Máte-li nějaké postřehy z Porty, které bychom měli vědět, napiště nám, nebo přispějte do diskuze. Ahoj Robert :-)

Nedávno jsme se zaregistrovali do projektu hudebního vydavatelství Popron Music s názvem Popronshow. Můžete si zde přečíst zajímavé informace nejen o naší kapele, poslat vzkaz a zároveň nás podpořit v tamní hitparádě. Za Vaše případné hlasy děkujeme.

Poslední květnový víkend, kdy se koná 10. ročník festivalu Bezmezná mezná, a kde také v pátek 27.května od 19:30 hod. budeme mít také svoji půlhodinku se mimojiné koná v Děčíně Bambiriáda. I tam se na nás můžete přijít podívat, lépe řečeno si nás můžete poslechnout. Přesný čas vystoupení nám ještě není znám, ale jisté je, že to bude v sobotu 28.května odpoledne U paroplavby. Přijďte se pobavit poslední víkend v květnu. Počasí pro tuto lokalitu zajišťuje Honza Vávra :-)
pražské finále Porty

Tak, a máme za sebou maraton vystoupení v Praze. V úterý jsme jako hosté Martiny Trchové vystoupili s asi hodinovým programem v divadle Akcent, kam přišlo asi 40 lidí a do kterých jsme nasypali téměř všechny písničky z našeho CD. Druhou půlku večera zahrála Martina Trchová s Karolínou Skalníkovou a  kytaristou Matějem Rakem. Ve středu jsme zahráli své tři písničky na pražském finále (jihlavské) Porty v klubu Mlejn a věřte, nebo jó, postoupili jsme do Jihlavy a to rovnou do finále spolu s kapelou My3avi a s duem Barbora Koubová - Partik Henel. Huráááá. A konečně ve čtvrtek jsme spolu se skupinou Bezefšeho vystoupili v KC Zahrada v Klubu Lišák. Pěkný večer plný zábavy skončil kolem 22-té hodiny a pak už následovala jen (pro tento týden tolik typická) noční cesta do Liberce.

V hitparádě "Kolem se toč" radia PROGLAS jsme se s písničkou Zakletý kruh umístili nakonec na 9. místě (5.6.2005 - 460. kolo). Hitparádu opouštíme, děkujeme Vám za Vaše hlasy, díky nimž jsme se v ní tak dlouho udrželi, děkujeme také Milanovi Tesařovi, který nás do hitparády zařadil a těšíme se na Vás na některém z našich vystoupení.

zdroj: www.folktime.cz

Zveme Vás ve čtvrtek 14. dubna na hudební večírek Klubu Lišák do KC Zahrada v Praze na Chodově. Vystoupíme společně se spirituál swing vokál folkovou kapelou z Prahy Bezefšeho. Začátek je v 19 hodin.

V 31. kole "Mošny", hitparády Zvukového portýra, jsme vyhráli nad frýdlantským Vltavínem a tudíž zůstáváme ve hře s písničkou Co se nevrátí. Díky za Vaše hlasy a pokud chcete, hlasujte i v dalším kole, jehož uzávěrka je ve středu 4.května v 18 hodin. Hlasovat můžete zde www.folktime.cz , nebo pomocí SMS (návod zde).

Zvukový portýr - každou sobotu ve 13:05 na Českém rozhlase "Sever"

Pozor: konkursu Zahrady se letos výjimečně zůčastníme v Hradci Králové a to 30. dubna v areálu "U Letců". V Turnově nás letos neuvidíte, protože v termínu 16. dubna se koná semifinále Zlíntalentu 2005, kterého se Magda účastní. Díky za pochopení a buď za rok v Turnově, nebo letos v Hradci :-)

zdroj: www.folktime.cz

V sobotu 19.března se ve WesternClubu ve Vratislavicích nad Nisou konalo severočeské oblastní kolo Trampské Porty . I my jsme si zahráli své čtyři písničky (Jihozápad,  V kulisách, Co se nevrátí, Písečný hrad) a vyhráli diváckou a druhou interpretační Portu. Do Ústí nad Labem pojede letos teplická folková skupina Naspěch. Večerní countrybál s libereckou Sešlostí, předtančením skupiny The Wings a módní přehlídkou trval až do druhé hodiny ranní. Takže za rok!

Trampská Porta

Pokud nás chcete podpořit, tak máte možnost na rádiu PROGLAS v hitparádě "Kolem se toč". Nyní jsme s písničkou "Jihozápad" obsadili třetí místo. O hlasování a hitparádě se více dozvíte zde. Děkujeme za každý Váš hlas.        

Písničku "V kulisách" můžete od pátku 4. března slyšet i ve vysílání libereckého rádia Contact.

A je tu další možnost hlasování pro naši písničku. Tentokrát Mirek Ošanec nasadil "Co se nevrátí" do Mošny Zvukového portýra na ČR Sever. Hlasovat můžete buď na stránkách Českého rozhlasu Sever, nebo na Folktime. Uzávěrka je ve středu 30. března. Děkujeme.

    

V sobotu 16. dubna nás uvidíte na konkursu Zahrady v Městském divadle v Turnově. Konkurs kapel začíná ve 13 hodin.

www.folkcountry.cz

Zahrada 2005

Pozor!
změna
termínu
Klub MlejnPo úterním vystoupení na "předkole", které se konalo v pražském kubu Mlejn jsme postoupili do pražského finále Porty (jihlavské), které se koná ve středu 13. dubna tamtéž.
Naše písnička s názvem "V kulisách" se v hitparádě "Bonanza" na Countryrádiu díky Vašim hlasům umístila na druhé pozici s celkovým počtem hlasů 220. Děkujeme!
Pořadí Počet hlasů Název písničky - interpret

7. týden 2005

1. 308 Sentinel - Sentinel
2. 220 V kulisách - M.Brožková
3. 161 Slunovrat - Brontosauři
4. 159 Modlitba za vodu - Hradišťan

Liberecký křest...       V sobotu 12. února 2005 se ve vratislavickém Western Clubu konal slíbený liberecký křest našeho nového CD. Za účasti více než 150-ti lidí CD pokřtili: Jiří Langer (šéfredaktor deníku Liberecký den), Hana Konšelová (starostka Vratislavic nad Nisou) a Jirka Maršík - bubeník liberecké country kapely Sešlost, která po našem koncertu celý večer dotáhla až do druhé hodiny ranní svým countrybálem. Na pódiu se ke konci objevila i liberecká kapela UQ Band pod vedením Ády Štrejla, která svým swingem roztancovala sál, a která pak zůstala prakticky až do konce a "jamovala" se Sešlostí a s muzikanty z Rendez-vous až do konce.
Žalman nám pokřtil CD...    V úterý 19. ledna 2005 se v Malostranské besedě konalo již 61. "Brnkání na duši" zpěváka a písničkáře Pavla Lohonky Žalmana a jeho skupiny, kde hostem tentokrát byla naše kapela. V polovině našeho vystoupení pak došlo k samotnému aktu, kdy Žalman pokřtil naše nové CD bublinkama. Na pódiu v tu chvíli byl kromě nás samozřejmě i Jirka Mašek, v jehož studiu Good Day jsme loni na podzim CD natáčeli, jeho žena Zuzka, která pracovala na obalu a nesmím zapomenout ani na Petra Novotného (baskytaristu od Žalmana), který nám pomohl při natáčení nejen po technické stránce, ale i jako muzikant v některých písních. Po asi hodinovém koncertu, kdy zazněly téměř všechny písně z křtěného CDčka jsme vyklidili pódium, aby pokračoval Žalman a spol. ve svém "Brnkání na duši".
Rendez-vous na radiu Proglas...      Ve čtvrtek 6. ledna jsme navštívili brněnské studio radia Proglas jako hosté Petra Pololáníka v pořadu "Jak se Vám líbí". Začátek byl v 19:15 a během necelé hodinky jsme nejen popovídali o současnosti a minulosti kapely, ale zazněli i písničky z nového CD.
Rendez-vous v Českém rozhlasu "Sever"...    V úterý 21. prosince jsme jako "odpolední host" navštívili ČR Sever v jeho studiu v Ústí nad Labem. Nejen o životě si s námi povídala Slávka Brádlová.
První křest nového CD...     V pondělí 13. prosince 2004 jsme v turnovském Městském divadle poprvé pokřtili naše nové CD se známou pražskou kapelou Bůhví, která po svém asi hodinovém vystoupení polila naše CD "šampusem". Pak následoval přípitek, na který jsme se všichni těšili a poděkování sponzorům, kterého se ujal producent Vašek Brožek.
Nové CD...     27. listopadu 2004 vychází naše nové CD "Rendez-vous s Magdalenou Brožkovou", které jsme natáčeli v Praze u Jirky Maška v jeho studiu Good Day.

© 2005  ..  Rendez-vous s Magdalenou Brožkovou