ARCHIV 02 
 

 

 

x

Vítejte na oficiálních stránkách
                     liberecké folkrockové kapely

Jste návštěvník číslo: CNW:Counter  

   a k t u a l i t y ...
 

 

 

repertoárový list ke stažení (PDF)


NOVÉ CD

Nové CD - vychází u Good Day Records

v prodeji za 200 Kč

Porta - Jihlava 2005

Tak je tu to, co nikdo z nás ani z našich fanoušků nečekal – Magda nám dala „kopačky“ (samozřejmě v tom dobrém slova smyslu ). Chce se plně věnovat studiu hudby na Ježkově akademii v Praze a zpívání s námi by ji dávalo časově zabrat. Je to škoda o to větší, že se nám začalo v poslední době dařit, o čemž svědčí řada úspěšných koncertů a hlavně povedené CD „ Rendez-vous s Magdalenou Brožkovou“. Ale život jde dál a my přejeme Magdě kupu toho lidského i muzikantského štěstí.

Další „jobovka“ přišla hned vzápětí, kdy odchod oznámil  Honza Vávra. Důvod ? Odlišné hudební ambice, Jéňa je přece jenom duší folkař a naše muzika ho přestala oslovovat. Takže i jemu přejeme do dalších let hodně úspěchů a splněných přání.

A co dál ? Zkoušet, tvořit a hledat schopné náhrady.  Má snad někdo z vás zájem …….?

Ahoj snad někdy na prknech, která znamenají dobrou muziku !

"Úpická žebračka"Ani pěkné počasí nepřilákalo na festival "Úpická žebračka", který se konal v sobotu 27.srpna příliš mnoho návštěvníků. Letos jsme "vyfasovali" lukrativní čas 19:30, kdy v hledišti bylo kolem stovky posluchačů. Asi po hodince libereckého folkrocku se nachystal a svůj precizní bluegrass spustil výborný Monogram. No a to už bylo vše. Škoda jen, že na tak výborný festival nepřijede více lidí. Pravda, nedávný pořad na ČT2 "Večer na téma folk" folkovým festivalům moc dobrou reklamu neudělal, nicméně kdo na ně jezdí, ví, že je to mimo piva, stánkařů a nebo peřiny ve stanu hlavně o výborné muzice a skvělé atmosféře (která však bez posluchačů těžko vzniká).  Letošní program...

rikatado.jpg (5357 bytes)V úterý 13. září jsme byli pozváni do stylového prostředí pražského countryclubu Rikatádo. Nejdříve jsme byli na rozpacích z malého prostoru, ale zdání klame a na přiměřené pódium jsme se nakonec vešli celkem v pohodě i s celou bicí soupravou. Jelikož se kapely v tomto klubu zvučí samy na instalovanou aparaturu, vypomohl nám bratr Magdy Vašek Brožek a zvuk si tedy všichni pochvalovali. Ještě do konce roku by jsme zde chtěli vystoupit znovu.    www.rikatado.cz

Festivalu Eurion letos 20.srpna vládlo slunečné počasí a lepší čas (11:00), který jsme letos dostali (vloni jsme vystupovali  od 10:00), byl tak trochu zárukou, že nebude v hledišti na Velkém náměstí prázdno. Kromě písniček z CD jsme zde představili i dvě nové, první z nich "Srdce advokát" je celá Honzova a druhou Honzovu melodii opatřila textem Magda. Má název "Pod kůží". Obě nyní uslyšíte na našich vystoupeních, kterých bude ale do konce roku poskrovnu.

Smržovka

Na Portu jsme se někteří vydali už v pátek za vydatného deště. Já s Martinem a ještě s nekolika příznivci jsme přespali asi 15 km před Jihlavou v nějakém kempu, zatímco Honza s Jitkou už přímo v Jihlavě v internátu, kam se nakonec před půlnocí dostali. Adam s Magdou přijeli až v sobotu, protože byli na festivalu FUNKIN´ v Turnově. Sobota už vypadala co se týká počasí přívětivěji, a tak i nálada byla super. Kolem 21 hodiny nás čekalo soutěžní vystoupení, které jsme myslím zvládli na 1- (ovšem konkurence byla velká a vítěze Porty 2005 najdete zde). Zahráli jsme písničky: Jihozápad, V kulisách a Zakletý kruh. Nedělní recitál od 14:00 byla těžká zkouška po asi 4 hodinovém spánku, ale i tak to bylo fajn. Máte-li nějaké postřehy z Porty, které bychom měli vědět, napiště nám, nebo přispějte do diskuze. Ahoj Robert :-)

Nedávno jsme se zaregistrovali do projektu hudebního vydavatelství Popron Music s názvem Popronshow. Můžete si zde přečíst zajímavé informace nejen o naší kapele, poslat vzkaz a zároveň nás podpořit v tamní hitparádě. Za Vaše případné hlasy děkujeme.

Poslední květnový víkend, kdy se koná 10. ročník festivalu Bezmezná mezná, a kde také v pátek 27.května od 19:30 hod. budeme mít také svoji půlhodinku se mimojiné koná v Děčíně Bambiriáda. I tam se na nás můžete přijít podívat, lépe řečeno si nás můžete poslechnout. Přesný čas vystoupení nám ještě není znám, ale jisté je, že to bude v sobotu 28.května odpoledne U paroplavby. Přijďte se pobavit poslední víkend v květnu. Počasí pro tuto lokalitu zajišťuje Honza Vávra :-)
pražské finále Porty

Tak, a máme za sebou maraton vystoupení v Praze. V úterý jsme jako hosté Martiny Trchové vystoupili s asi hodinovým programem v divadle Akcent, kam přišlo asi 40 lidí a do kterých jsme nasypali téměř všechny písničky z našeho CD. Druhou půlku večera zahrála Martina Trchová s Karolínou Skalníkovou a  kytaristou Matějem Rakem. Ve středu jsme zahráli své tři písničky na pražském finále (jihlavské) Porty v klubu Mlejn a věřte, nebo jó, postoupili jsme do Jihlavy a to rovnou do finále spolu s kapelou My3avi a s duem Barbora Koubová - Partik Henel. Huráááá. A konečně ve čtvrtek jsme spolu se skupinou Bezefšeho vystoupili v KC Zahrada v Klubu Lišák. Pěkný večer plný zábavy skončil kolem 22-té hodiny a pak už následovala jen (pro tento týden tolik typická) noční cesta do Liberce.

V hitparádě "Kolem se toč" radia PROGLAS jsme se s písničkou Zakletý kruh umístili nakonec na 9. místě (5.6.2005 - 460. kolo). Hitparádu opouštíme, děkujeme Vám za Vaše hlasy, díky nimž jsme se v ní tak dlouho udrželi, děkujeme také Milanovi Tesařovi, který nás do hitparády zařadil a těšíme se na Vás na některém z našich vystoupení.

Klub MlejnPo úterním vystoupení na "předkole", které se konalo v pražském kubu Mlejn jsme postoupili do pražského finále Porty (jihlavské), které se koná ve středu 13. dubna tamtéž.
Naše písnička s názvem "V kulisách" se v hitparádě "Bonanza" na Countryrádiu díky Vašim hlasům umístila na druhé pozici s celkovým počtem hlasů 220. Děkujeme!
Pořadí Počet hlasů Název písničky - interpret

7. týden 2005

1. 308 Sentinel - Sentinel
2. 220 V kulisách - M.Brožková
3. 161 Slunovrat - Brontosauři
4. 159 Modlitba za vodu - Hradišťan

Liberecký křest...       V sobotu 12. února 2005 se ve vratislavickém Western Clubu konal slíbený liberecký křest našeho nového CD. Za účasti více než 150-ti lidí CD pokřtili: Jiří Langer (šéfredaktor deníku Liberecký den), Hana Konšelová (starostka Vratislavic nad Nisou) a Jirka Maršík - bubeník liberecké country kapely Sešlost, která po našem koncertu celý večer dotáhla až do druhé hodiny ranní svým countrybálem. Na pódiu se ke konci objevila i liberecká kapela UQ Band pod vedením Ády Štrejla, která svým swingem roztancovala sál, a která pak zůstala prakticky až do konce a "jamovala" se Sešlostí a s muzikanty z Rendez-vous až do konce.
Žalman nám pokřtil CD...    V úterý 19. ledna 2005 se v Malostranské besedě konalo již 61. "Brnkání na duši" zpěváka a písničkáře Pavla Lohonky Žalmana a jeho skupiny, kde hostem tentokrát byla naše kapela. V polovině našeho vystoupení pak došlo k samotnému aktu, kdy Žalman pokřtil naše nové CD bublinkama. Na pódiu v tu chvíli byl kromě nás samozřejmě i Jirka Mašek, v jehož studiu Good Day jsme loni na podzim CD natáčeli, jeho žena Zuzka, která pracovala na obalu a nesmím zapomenout ani na Petra Novotného (baskytaristu od Žalmana), který nám pomohl při natáčení nejen po technické stránce, ale i jako muzikant v některých písních. Po asi hodinovém koncertu, kdy zazněly téměř všechny písně z křtěného CDčka jsme vyklidili pódium, aby pokračoval Žalman a spol. ve svém "Brnkání na duši".
Rendez-vous na radiu Proglas...      Ve čtvrtek 6. ledna jsme navštívili brněnské studio radia Proglas jako hosté Petra Pololáníka v pořadu "Jak se Vám líbí". Začátek byl v 19:15 a během necelé hodinky jsme nejen popovídali o současnosti a minulosti kapely, ale zazněli i písničky z nového CD.
Rendez-vous v Českém rozhlasu "Sever"...    V úterý 21. prosince jsme jako "odpolední host" navštívili ČR Sever v jeho studiu v Ústí nad Labem. Nejen o životě si s námi povídala Slávka Brádlová.
První křest nového CD...     V pondělí 13. prosince 2004 jsme v turnovském Městském divadle poprvé pokřtili naše nové CD se známou pražskou kapelou Bůhví, která po svém asi hodinovém vystoupení polila naše CD "šampusem". Pak následoval přípitek, na který jsme se všichni těšili a poděkování sponzorům, kterého se ujal producent Vašek Brožek.
Nové CD...     27. listopadu 2004 vychází naše nové CD "Rendez-vous s Magdalenou Brožkovou", které jsme natáčeli v Praze u Jirky Maška v jeho studiu Good Day.

© 2005  ..  Rendez-vous s Magdalenou Brožkovou