Vítejte na oficiálních stránkách
                     liberecké folkrockové kapely

 

   h i s t o r i e ...
x
Liberecká skupina Rendez-vous vznikla jako čistě folková formace pod názvem Marigold v listopadu roku 1997. V září roku 2002 došlo k přejmenování v důsledku průběžné změny stylu z čistě folkové kapely na folk-rockovou. Starý název už jaksi nevyhovoval. Členy kapely jsou v současné době Robert Blahout (sólová kytara), Adam Radiměřský (baskytara), Martin Kužel (bicí nástroje a perkuse) a Vojta Šubrt (doprovodná kytara). V předchozí sestavě figuroval Jan Vávra (doprovodná kytara), který v polovině roku 2003 nahradil Romana Vaškovského, a v neposlední řadě Magdalena Brožková (zpěv, perkuse), která v říjnu 2003 vystřídala zpěvačku Michaelu Macounovou.
S příchodem Magdaleny Brožkové, písničkářky z Turnova, kapela začala hrát Magdiny autorské skladby doplněné písničkami staršími a novými Magdinými texty s hudbou ostatních členů kapely.
Kapela za dobu svojí existence vystoupila na řadě festivalů (Jarní zpívání Krakonošovi, Zpívání protržené přehradě, Holanský dostavník, Plzeňská lokálka, Svatojánské hraní, Úpická žebračka, Eurion, Vírský sumec), v roce 2003 získala na severočeském oblastním kole autorskou Trampskou Portu a jednou se na oblastním kole umístila na 3. místě ještě pod názvem Marigold. Sólové vystupování Magdaleny Brožkové je ověnčeno autorskou Trampskou Portou na celostátním finále v Ústí nad Labem v roce 2003 a vydáním kritiky chváleného CD s názvem V kraji slunečnic. V roce 2004 získala skupina Rendez-vous s Magdou Brožkovou v severočeském oblastním kole Trampské Porty cenu diváků. Skupina se pravidelně zúčastňuje konkurzů Zahrady.
Na podzim roku 2004 se skupina vydala do studia k natočení CD, které vyšlo u vydavatelství Good Day Records a pokřtily ho takové osobnosti jako Pavel Žalman Lohonka, kapela Bůhví s Ondřejem Brzobohatým a šéfredaktor Libereckého dne Jiří Langer.
K úspěchum určitě patří druhé místo v hitparádě "Bonanaza" na Countryrádiu v 7. týdnu roku 2005 a maximální možný čas se také písnička Zakletý kruh držela v hitparádě "Kolem se toč" radia Proglas.
Stejně jako v roce 2004 tak i v roce 2005 skupina obdržela na severočeském oblastním kole Trampské Porty cenu diváků a v pražských předkolech jihlavské Porty si vybojovala postup přímo do večerního finále celostátního kola.
Ke konci září odchází Magda plnit své studentské povinnosti na Ježkovu konzervatoř do Prahy a v návaznosti na to  též odchází
Honza pro ztrátu zájmu o tento druh muziky. Nastává doba hledání sama sebe a možných další spoluhráčů a zkoušení ve třech. Nakonec v únoru roku 2006 dochází k angažování mladého kytaristy Vojty Šubrta a k tvorbě a zkoušení nového repertoáru, se kterým Rendez-vous poprvé vystoupilo na oblastním kole Trampské Porty ve Vratislavicích nad Nisou a získalo tam již třetí rok za sebou Diváckou Trampskou Portu.
 
x